Rady pro různé nemoci

Ženská neplodnost, mimoděložní těhotenství,
umělé oplodnění, potraty

 

Mnoho žen touží po dítěti, ale jejich přání se nenaplní. Chyba, která ženskou neplodnost způsobí a v těle vyvolá jisté nemoci (např. vývojové vady vaječníků, jejich polycystická degenerace, velké poruchy látkové výměny jako cukrovka a choroby štítné žlázy nebo trvalá neprůchodnost vejcovodů), leží někdy v době dávno minulé a je v mysli zastřená. Jenže v jisté míře má dotyčná stále sklony ji opakovat.

 

Někdy je žena velmi činorodá a pragmatická (trpí vaječníky, štítná žláza a slinivka břišní), a jelikož jí všechny plány nevyjdou, je nezřídka velmi zklamaná (a mívá dispozice k tvorbě cyst a vyčerpání kůry nadledvin). Jindy je žena naopak až příliš křehká a plná obav (a hůře jí pracují vaječníky a „stahují” se vejcovody).

Proti svým osudovým omezením bojujte s přiměřeným úsilím. Hlavně se snažte jejich míru snížit duchovním pochopením jejich příčiny, smířením se s nepřízní osudu a rozpouštějte je láskou k druhým i upřímnými prosbami směřujícími vzhůru.

Neviňte lékaře, neviňte léčitele, nýbrž samy v sobě hledejte klíč, abyste se dostaly z komnaty sklíčenosti, do níž jste byly zprávou o své neplodnosti zavřeny. A rovněž muž, jehož manželka nemůže otěhotnět, ať hledá jedině v lásce východisko ze smutné situace. Manželství s neplodnou ženou není náhoda.

I muž v dávné minulosti často chyboval ve vztahu k dětem a nyní dostává možnost své omyly smýt a láskou napravit.

Ne rozvod, ale třeba po dlouhých letech marného čekání a všelijakých snah láskyplné přijetí dítěte jiných rodičů napravuje a rozpouští chyby těch, kteří si kdysi nevážili mateřství, dětí i svého těla (nebezpečí nevhodné antikoncepce, potratů a využívání ženství k obživě). Život jim dává tento kříž, ne aby je zničil. Staví je na složitou křižovatku cest, aby je, najdou-li a půjdou správnou cestou, od tíhy minulosti očistil. „Bože, jsme-li toho hodni, požehnej nám.”

 

Sílu této mnohokrát oběma partnery upřímně vyřčené prosby plně pochopí jedině ten, kdo skrze ni „zázrak” zažil. Poněvadž teprve tam, kde rozum nestačí (a proto se vzdá a neprojevuje se), se může nádherně projevit náš Otec.

Kdo žije srdcem a opravdu lásku bez výjimky všem rozdává, tomu Bůh žehná a moc dává.

Ženská neplodnost bývá často dočasného charakteru.

Oplodnění brání záněty rodidel – jestliže se na svého muže zlobíš, rozhodně není vhodný čas otěhotnět. Narození potomka narušený vztah obvykle nevyřeší, neboť přináší kromě radosti také hodně nových povinností pro oba rodiče (čili i jistou zátěž). Plodnost potenciální matky snižuje psychická rozladěnost a citová nevyrovnanost – dítě se má narodit do klidného, optimismem naplněného prostředí.

Věř, že otěhotníš v pravý čas, Tvé dítě bude zdravé a že mu společně s manželem zajistíš všechno potřebné. Když se bojíš, zeslabuješ své sliznice i touhu ducha budoucího potomka vstoupit v Tvůj život, neboť cítí strach a nejistotu, která by jej čekala již ve Tvém bříšku.

Dále může být časově omezená neplodnost způsobena hormonální hypofunkcí vaječníků, která ženě říká: „Trochu si odpočiň, odreaguj se vycházkami, sportem či pěknou knihou a trpělivě počkej, až se vše v Tvém těle srovná a uvede do pořádku – pak přijde Tvůj čas.”

Těhotenství začíná oplozením vajíčka spermií a jeho uhnízděním v děloze, kde se plod dál vyvíjí.

 

Někdy (asi u 1 % ze všech těhotenství) vajíčko nedoputuje až do dělohy a usadí se jinde, obvykle ve vejcovodu. Tam ale plod nemá dostatek výživy, a tak často sám odumírá a bývá samovolně vypuzen z těla. Když ale zárodek ve vejcovodu roste (žena má příznaky jako u běžného těhotenství, jenže asi po dvou týdnech od oplodnění má křečovité bolesti na jedné straně v podbřišku či slabě krvácí), může dojít až k prasknutí vejcovodu a ohrožení života ženy. Mimoděložní těhotenství obvykle objeví lékař na ultrazvuku a musí být okamžitě ukončeno (přitom často dochází i k odstranění poškozeného vejcovodu). Pro ženu, která dlouho nemohla otěhotnět, je mimoděložní těhotenství katastrofou.

Proč se tak stalo ? 

Možná pouze jeden z rodičů (obvykle žena) dítě opravdu chtěl, možná jenom jeden z nich dostatečně smazal chyby minulosti. Možná žena dítě tak chtěla, až „svého” dosáhla víceméně nepřirozeně – silou vůle, jenomže pak již neměla potřebnou jemnost, aby se plně otevřela a oplodněné vajíčko prošlo zdrsnělým vejcovodem až do dělohy. Nespěchejte a vzpomeňte si: „Děj se vůle Tvá.”

Máte pokorně přijímat vůli Boží, odměny i kříže za své skutky, avšak to neznamená, že nemůžete o naplnění své tužby prosit: „Bože, jsme-li toho hodni, požehnej nám. Dej nám naději a dopřej nám dítě. Prosím Tě, můj Pane, ať se vůle Tvá, ne má, stane.”

Otec i matka vyslyší prosby svého dítěte, je-li upřímně neodbytné a dobře se chová. Když dáte do své prosby moudré: „Nechť se vůle Tvá, ne má, stane,” nadřazujete Boží vůli před své přání, což zaručuje, že dojde-li k těhotenství, proběhne v pořádku.

 

Růst počtu mimoděložních těhotenství v posledních letech souvisí se zvýšeným počtem umělých oplodnění (zkuste ho, ale až jako poslední možnost v době, kdy plodnost ženy již výrazně klesá) i se současným hektickým životním stylem („divočení” doby a lidí způsobuje četné záněty).

„Co je císařovo, dávejte císaři, co je Boží, to dávejte Bohu.”

Obdobně berte svou snahou otěhotnět – dítě je hlavně dar shůry a ne něco, co si lze objednat a zaplatit. I díky odborníkům některého z ústavů reprodukční medicíny se může naplnit Vaše touha a otěhotníte, ale pomněte, že jsou i jiné, přírodnější možnosti, a tuhle si nechejte skutečně až nakonec.

Mnoho potomka toužebně očekávajících žen je oplodněno, avšak své dítě nedonosí. Potrat v prvních týdnech těhotenství je signálem, že čas otěhotnění nebyl správně zvolený – možná jejich soužití není ještě dostatečně vyzrálé, manželé vnitřně vyspělí a příchod dítěte by nedal jak rodičům, tak ani dítěti tolik, co jim přinese později. Někdy žena přijímá své otěhotnění rozporuplně – nejčastěji má dotyčná již alespoň jedno dítě, či jde o dívku svobodnou, která neplánovaně otěhotněla (např. se svým ženatým milencem).

 

„Mám si děťátko nechat, anebo dát na naléhání partnera a podstoupit do jisté míry riskantní interrupci ?  Co bude lepší pro mou budoucnost ?

 

” Schopnost v bolestech zrodit nový život je největší dar, který může dát žena světu. Neodmítejte ho, ač možnost jeho naplnění někdy přijde v složitých podmínkách a v málo (podle Vás) vhodný čas. Nespěchejte na naplnění svých tužeb. Odpočiňte si. Změňte téma svých myšlenek, obraťte se k tomu, co Vás těší. A Vaše touha se vyplní mnohdy zcela nečekaně sama. Věřte, že jednou v pravý čas otěhotníte. Také si pozorně přečtěte stejně zaměřenou kapitolu pro muže (viz str. 185) – po jejím vstřebání budete k naplnění svého snu zase o kousek blíže.

 

 Viac v článku Duchovné príčiny ochorení.

 

Převzato ze stránek zde.

 

      

KONTAKT   E-mail
Přispění na stránky : 

FIO banka:

26 00 29 86 39/2010

(dar)

Škola léčitele - Tranformace Ducha
Léčení vztahů
Zdraví
Transformace  vědomí do lásky
Galerie obrazů
Doporučujeme
Kontakt