DOPORUČENÉ PRODUKTY

Knižní Novinky

Proč jsou šťastné děti šťastné - zajímavá knížka pro rodiče ...

Proč jsou šťastné děti šťastné

Steve Biddulph
(orig.z r.1984, já mám již aktualizované vydání z r.2012)
nakl. PORTÁL
149str., měkká vazba
Oficiální popis knihy:
,,Proč je tolik lidí nešťastných? Mnozí rodiče způsobují svým dětem celoživotní problémy tím, že je učí mít negativní vztah k sobě samým. Steve Biddulph ve své praktické a humorně napsané knize nabízí pomoc při komunikaci s dětmi od nejútlejšího věku až do doby dospívání. Nápaditým způsobem probírá důležitá témata: pozitivní a asertivní výchova, význam širší rodiny a dalších vztahů pro rozvoj dítěte, pomoc dětí s domácími pracemi, jak reagovat na dětský vzdor, jak pomoci dětem vyrovnat se s nepříjemnými zážitky, jak pomoci dětem lépe se vyjadřovat.
Při tom všem povzbuzuje rodiče, aby byli víc sami sebou, přísnější a současně láskyplnější, pevnější i uvolněnější. Ukazuje, jak opustit staré negativní přístupy k dětem a plně prožívat radost z nich i ze života."
 
Proč jsou šťastné děti šťastné, je veselá knížečka plná hezkých a velkých obrázků, které ji příjemně oživují. Jednotlivé kapitoly jsou krátké, poměrně stručné, jdou rychle k jádru pudla. Kniha oplývá dobře srozumitelným neodborným jazykem, takže témata krásně odsýpají. Ve srovnání s Naomi Aldort, jejíž kniha mě velice chytila za srdce, Steve Biddulph má trochu jiný přístup a jiný pohled na výchovu dětí a jejich mentalitu. Více klade důraz na důslednost, přísnost a zároveň spravedlnost. Učí rodiče jak svou ratolest lépe chápat, jak se vyhnout ponižování dítěte a zároveň jak lépe pochopit svoji rodičovskou úlohu a více se v ní uvolnit. Jeho přístup více následuje klasické vzorce výchovy, kdy se hledí na správné rozložení rolí. Dítě má poslouchat své rodiče, dítě má být rodiči chráněno, dítě musí vědět kde jsou jeho hranice a rodič musí být schopen správně tyto hranice dítěti nastavit a poté trvat na jejich dodržování. Podle Steva jsou šťastné děti právě ty, které mají správně stanovené hranice a jejich rodiče jsou přísní, než ty které hranice nemají a mohou si dělat absolutně co chtějí. Dítě se totiž cítí mezi mantinely bezpečně a netrpí nedostatkem pozornosti na rozdíl od toho, které roste jako dříví v lese za chronického nezájmu a nepozornosti ze strany rodičů.
Kniha byla je moc příjemná, před spaním vyloženě uspávající a odpočinková. Jestli hledáte hezkou knihu na téma rodičovství u které se můžete uvolnit a pochytit zajímavé nápady a rady, tato se vám bude velice líbit.
 
,,Steve Biddulph je australský rodinný terapeut a autor řady světoznámých bestsellerů o výchově dětí. Steve se často účastní veřejných besed a přednášek, hovořil už k více než 130,000 lidí ve 27 zemích. Přes 20 let pracuje také jako konzultant v otázkách výchovy chlapců na školách po celém světě . S. Biddulph aktivně podporuje ekologickou politiku a vedl i projekt na ochranu lidských práv - the SIEVX Memorial Project. Žije v Tasmánii se svojí ženou Saaron a širokou rodinou." (zdroj)
 
 

      

KONTAKT   E-mail
Přispění na stránky : 

FIO banka:

26 00 29 86 39/2010

(dar)

Škola léčitele - Tranformace Ducha
Léčení vztahů
Zdraví
Transformace  vědomí do lásky
Galerie obrazů
Doporučujeme
Kontakt